İletişim Hattı +90 (286) 212 07 66
Tüm Haberler

GEÇMİŞ OLSUN GÖKÇALI

  • 05.06.2024
  • canakkaletb
2024 yılı hububat hasatı başlamış olup, öncelikle tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli bir hasat sezonu olmasını diliyorum. Üreticilerimizin bir yıllık emeklerinin heba edilmemesi için hububat ekili alanlarda yangına sebebiyet verecek her türlü riskten kaçınılması önem arzetmektedir.

Maalesef bugün öğle saatlerinde İlimiz Gökçalı Köyü yakınlarında ziraat arazisinde hububat ekili alanda çıkan yangın hepimizi derinden üzmüştür. Yangından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Orman teşkilatımız ve İtfaiye ekiplerimiz başta olmak üzere yangın süresince görev alan tüm kamu kurum personeline, muhtarlarımıza, araç, gereç, iş makinesi ve benzeri destek sağlayan Kıymetli Çanakkaleli hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

İlimiz genelinde hava sıcaklıklarının yükselmesi orman yangınları açısından büyük risk oluşturmaktadır. Son zamanlarda meydana gelen orman yangınlarının birçoğu da maalesef beşeri hatalardan kaynaklanmıştır. Vatandaşlarımızın, bütün arazilerde ve özel mülkiyete tabi bahçelerde kesinlikle ateşten uzak durması, ayrıca bahçe ve tarla temizliği amacıyla ateş yakılması, anız yakılması ve piknik esnasında ateş yakılması gibi yangına sebebiyet verebilecek hususlarda dikkatli olması ve hassasiyet göstermesi çok büyük önem arz etmektedir.

Rabbim her türlü afet ve felaketten ilimizi ve ülkemizi muhafaza eylesin.

Abdullah DENİZ
Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı
  • GEÇMİŞ OLSUN GÖKÇALI
  • GEÇMİŞ OLSUN GÖKÇALI

Çanakkale Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç