İletişim Hattı +90 (286) 212 07 66
Üyelik İşlemleri Dosyalar
Çanakkale Ticaret Borsası Üye Kayıt İşlemleri

5174 kanunun 32. Maddesi ve Borsa Muamelat Yönetmeliğinin 7. Maddesi gereğince Ticaret Borsası kotasyonuna dâhil maddelerin alım veya satımı ile uğraşanlar, bulundukları yerin Borsasına kaydolmak zorundadırlar. Kayıt zorunluluğunu yerine getirmeyenlerin kayıtları Borsalarca doğrudan yapılır ve kendilerine tebliğ edilir şeklindedir.

Borsalara üye kaydı yapılabilmesi için kayıt olmak isteyenlerin ticaret siciline veya esnaf ve sanatkârlar siciline kayıtlı olması ve bu kayıtlarda iştigal konuları arasında borsaya tabii maddelerin alım veya satımının yer alması şarttır.  Ayrıca Çanakkale Ticaret Borsası'na Kayıt bağlantısında bulunan kayıt formunu eksiksiz olarak doldurularak, evrakları tamamlayarak Borsaya teslim etmesi gereklidir.

Borsadan kaydınızın silinebilmesi için, bağlı bulunduğunuz Ticaret Sicil Müdürlüğü veya Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğünde bulunan kaydınızın kapatılması veya İlgili sicil Müdürlüklerinde bulunan meşgale konularınız arasından Borsa ile ilgili bölümlerin çıkarılıp bir dilekçe ile Borsaya müracaat etmeniz gereklidir.

Firmanızın adresi değiştiği zaman Borsaya bir dilekçe ile başvurarak gerekli güncelleme işlemini yaptırabilirsiniz.

Firmanızın unvanı değiştiği zaman Borsaya bir dilekçe ile unvan değişikliğini gösteren Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğü veya Ticaret Sicil Müdürlüğünce düzenlenmiş sicil gazetesi ile başvurarak gerekli güncelleme işlemini yaptırabilirsiniz.

Faaliyet belgesi almak için Borsamız merkez veya şubelerine başvuruda bulunmanız gerekir.
Üye İşlemleri

Çanakkale Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç