İletişim Hattı +90 (286) 212 07 66
Tescil İşlemleri Dosyalar
Çanakkale Ticaret Borsası Tescil İşlemleri

Tescil ücreti alımlarda ‰ 1 (binde 1) olarak tahsil edilmektedir.
Satış tescillerinde fatura tutarı üzerinden ‰ 1 (binde 1) olarak tahsil edilmekte olup, 700.000 TL ye kadar  ‰ 1 (binde 1)’dir.700.000’nin üzeri ise tek fatura ve müstahsil için 700TL alınmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununa tabi olarak hizmet vermekteyiz.

Müstahsil makbuzu ve fatura tescillerinizi makbuz tarihinden itibaren 30 gün içerisinde tescilinin yapılması suretiyle stopaj indiriminden yararlanabilirsiniz. Stopaj oranı hayvansal ürünlerde %1, zirai ürünlerde ise %2 olarak ödenmektedir.

Borsamızın web sayfası www.ctb.org.tr de üst menüdeki E-Borsa > Bültenler alanından günlük, haftalık, aylık ve yıllık bültenlerimize ulaşabilirsiniz.

Gelibolu'da bulunan irtibat büromuzdan faydalanabilirsiniz.

Borsa kotasyon listesinde bulunan maddelerin en az miktarları üzerinde yapılan alım satımların borsa tescili zorunludur. Kotasyon listesine  Kotasyon Listesi bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İşlem görmemiş veya müstahsilden alınan Zirai ve hayvansal ürünler stopaja tabidir.

Müstahsil, satış ve ihracat tescillerine ilişkin evraklara Tescil İşlemleri bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Üye İşlemleri

Çanakkale Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç